Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Flores - wyspa kwiatów i Hobbitów

Na stosunkowo niewielkiej, w porównaniu z bezkresną Sumatrą czy nieprzebytą Nową Gwineą, wyspie Flores znajdziecie niczym w przysłowiowej pigułce, wszystko czym pochwalić się mogą inne znacznie okazalsze wyspy archipelagu Indonezji.

Długa i wąska wyspa Flores jest jedną z najpiękniejszych i najciekawszych w konstelacji Małych Wysp Sundajskich.

Flores „zaczyna" się gdzieś w okolicach portu rybackiego Labuhan Bajo, skąd zabierzemy Was na najbardziej niesamowite spotkanie. Na oddalonej o dwie godziny rejsu wysepce Rinca, niczym w Parku Jurajskim Spielberga, dotkniecie prehistorii mierząc się oko w oko z kilkumetrowymi Jaszczurami, słynnymi Waranami z Komodo.

Po spotkaniu z tymi największymi żyjącymi współcześnie gadami, zabierzemy Was na jedną z idyllicznych koralowych plaż morza Flores, by w turkusowej wodzie ochłodzić się nieco po gorących wrażeniach oraz zmyć z siebie  potrekkingowy kurz z Parku Komodo.

W czasie naszej podróży przez Flores zaprosimy Was do górskich jaskiń, w których odkryto Homo Floresiensis, legendarnego człowieka hobbita z wyspy kwiatów. Mijając zagajniki tutejszych lasów tropikalnych podczas wspólnej podróży na wschód, być może uda się Wam wypatrzeć legendarnego małpoluda Ebu Gogo, w którego wierzą wszyscy szanujący się animiści z wyspy Flores.

Flores oprócz pięknych mórz i mistycznych stworów, to również najciekawsze wulkany regionu wysp Sundajskich. Zabierzemy Was na zbocza najważniejszego spośród nich - w okolice popularnego krateru KeliMutu. Lokalne społeczności wierzą, iż tutejsze trzykolorowe jeziora wulkaniczne, posiadają magiczną, szamańską moc.

Ale to nie wszystko co ma dla Was wyspa Flores. Ruszamy dalej do Larantuka, ku przygodzie życia, na wyspie wielorybników. W jedynej w Azji i jednej z ostatnich na ziemi wiosce mieszkają społeczności rybaków, żyjącej od pokoleń z polowań na wieloryby. Wąska cieśnina będąca jedynym naturalnym traktem morskim, pomiędzy Oceanem Indyjskim i Pacyfikiem sprawia, iż to właśnie tutaj przepływają ławice zmieniających akweny, największych żyjących na ziemi ssaków. Zabierzemy Was na to najprawdziwsze misterium matki natury, by na zawsze zostało w Waszych wspomnieniach.