Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Jawa - wyspa skarbów i wulkanów

Odkryj z nami najludniejszą wyspę największego archipelagu świata. Na powierzchni trzy razy mniejszej niż Polska, czekają na Was najbardziej spektakularne atrakcje historyczne i przyrodnicze, jakich tylko dusza zapragnie. Indonezyjska stołeczna wyspa ma w swoim posiadaniu ponadtysiącletnie skarby, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy Was do największej świątyni buddyjskiej świata, monumentalnego Borobudur. Świątynia zbudowana w całości z prawdziwej skały wulkanicznej, powstała ponad 200 lat przed chrztem Polski oraz położeniem kamienia węgielnego pod budowę katedry Notre Dame w Paryżu.

Niedaleko świętego miejsca kultu Księcia Sidharta Budha Gautama, znajduje się czczona przez jawajskich hinduistów świątynia trójcy świętej Trisakti. Poświęcony Śiwie kompleks Prambanan oprócz niepodważalnych walorów architektonicznych i mistycznych „serwuje" wybranym odwiedzającym, urzekające nocne przedstawienia sanskryckiej Ramajany, na którą możesz czuć się zaproszonym.

Razem z nami dotkniesz i poczujesz bryzę historii w rozsianych po płaskowyżu Śiwy świątyniach prastarych królestw jawajskich Mataram i Majapahit.

Tylko z nami przeżyjesz rafting rzekami Progo i Elbo,  jawajskimi odpowiednikami indyjskich świętych rzek Gangesu i Brahmaputry, podczas którego można natknąć się na polujące na dziewiczych brzegach jaszczury Biawaki - metrowej długości kuzyna smoków z wyspy Komodo.

Przemierzając z nami wyspę Jawę od jej północnych rubieży w kierunku południowym, zdobędziesz lub chociażby zadumasz się w cieniu najbardziej spektakularnych wulkanów niebieskiej planety. Historyczny Krakatau, wciąż ziejący ogniem trzytysięcznik Merapi oraz mistyczny Bromo, czekają tylko byś właśnie Ty zdobył je lub chociaż odkrył na nowo podczas naszych wspólnych trekkingów.

Jawa to również niesłychane bogactwo przyrody od Makaków Jawajskich wzdłuż i wszerz wyspy, poprzez wylęgarnie żółwi morskich w Ujung Genteng, po pełne adrenaliny kąpiele w basenach z rekinami na najbardziej na wschód wysuniętej jawajskiej wyspie Karimunjawa.  

A skoro Jawa nie może też zabraknąć Yogyakarty - stolicy kulturalnej wielkiej Indonezji oraz Madury z jej sławnymi wyścigami byczych zaprzęgów Karapan Sapi.  

Jawa czeka byś zakochał się w niej i odkrył ją razem z nami.