Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Klimat i pogoda w Indonezji

Indonezja leży w bardzo wilgotnej strefie klimatu równikowego i częściowo tylko w strefie podrównikowej, wilgotnej. Na jej klimat mają wpływ dwie pory roku: sucha, która trwa od kwietnia do października oraz deszczowa. W ciągu roku średnia temperatura powietrza na terenach nizinnych waha się w granicach 25-28 st. C oraz 20-23 st. C na terenach wyżynnych i górskich. Średnia względna wilgotność powietrza wynosi 70-90%, a średnie opady od 1 000-4 000 mm.

Wyspa Bali leży w strefie klimatu równikowego - wilgotnego, o średniej temperaturze rocznej 25-27°C. Średnia temperatura na wybrzeżach to 30°C. Klimat jest wyjątkowo łagodny. Przez większą część roku bez przerwy świeci słońce, również pora deszczowa ma wiele słonecznych dni. Największa ilość opadów przypada na miesiące grudzień, styczeń oraz luty. Co ciekawe, miesiące czerwiec, lipiec i sierpień, w których wszyscy spodziewają się największych upałów, są tu miesiącami najbardziej wietrznymi, zatem morska bryza przynosi dużą ulgę i lekkie ochłodzenie, czyniąc pogodę bardzo przyjemną.

Pogoda na innych wyspach nie zawsze jest taka sama jak na Bali. To wielki kraj rozciągnięty na kilku strefach czasowych i klimatycznych. Dokładne informacje o klimacie i pogodzie w poszczególnych miesiącach na innych wyspach - prosimy o kontakt.