Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Nowa Gwinea po Indonezyjsku czyli Papuaska Przygoda

Zabieramy Was w najprawdziwszą z prawdziwych i jedyną z możliwych, podróż w czasie na jaką może sobie pozwolić nowoczesny człowiek. Nowa Gwinea, a w tym wypadku indonezyjska jej część - to powierzchnia wielkości prawie dwóch Polsk, zamieszkana przez liczbę mieszkańców równą Warszawie wraz z aglomeracją.

Lecąc nad Papua nie sposób oderwać wzroku od ciągnącego się po horyzont morza zieleni drzew, poprzecinanego pajęczyną spływających z gór dzikich i nieokiełznanych rzek. I trudno by wypatrywać ludzkich osad lub jakichkolwiek oznak cywilizacji bo tutaj po prostu ich nie ma.

Jesteśmy tu po ty by Was zabrać i „zakochać" w najpiękniejszym na świecie podmorskim parku narodowym w Raja Ampat. Kto raz zanurzył się w jego wodach, nigdy nie zazna już uczucia pełnej satysfakcji, eksplorując rafy koralowe w innych morzach i oceanach.

Chcemy byście razem z nami spotkali - odzianych jedynie w skromne i sławne koteki - mieszkańców doliny Baliem w okolicy miasta Wamena. Właśnie wśród rdzennych mieszkańców wiosek z Baliem Waley, ludów Jali oraz Dani spędzicie najbardziej magiczną przygodę XXI wieku. Upieczemy dla Was rytualną świnię, by następnie skonsumować prawdziwie papuaski obiad.

Spłyniemy dla Was i z Wami najbardziej malowniczymi rzekami nowogwinejskiego interioru, by dotrzeć do odizolowanego od reszty świata ludu Korowai, budującego domy w samym niebie. Zamieszkacie 30 metrów nad ziemia, by poczuć się wolnymi jak ukochane przez Papuasów rajskie ptaki. Doznacie tych emocji pośród ostatnich prawdziwie wolnych ludzi naszych czasów.

Dla najwytrwalszych i najbardziej spragnionych adrenaliny mamy to coś czego pozazdrości Wam każdy, najbardziej nawet rasowy i doświadczony obieżyświat. Zdobędziemy z Wami najwyższy szczyt ziemi pomiędzy Andami i Himalajami. Papuaski Puncak Jaya z jedynym lodowcem w Azji południowo-wschodniej i Oceanii, zaliczany jest przez większość opiniotwórczych źródeł do najbardziej spektakularnych miejsc na błękitnej planecie.

Odkryjemy z Wami i dla Was Papuę, jakiej być może nie będzie już za dekadę, a najpóźniej za dwie. Wykorzystajcie szansę by dotknąć, zobaczyć i poczuć magię ostatniej dziewiczej wyspy ziemi.