Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Sulawesi - sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

Zapraszamy Was na Sulawesi, wyspę znaną nad Wisłą również jako Celebes lub nazywaną bramą do tajemniczych wysp korzennych.

Sulawesi przypomina rozgwiazdę, rozpiętą pomiędzy morzami Banda, Jawajskim i Celebes, a swoją wielkością dorównuje ¾ obszaru Polski. Jednak pokrętny i nieregularny jej kształt sprawia, iż z Makassar na południu do Manado na północnych rubieżach jest prawie 2000 kilometrów. Zabieramy Was na tyle właśnie kilometrów przygód, pośród trzytysięcznych wulkanów, najpiękniejszych indonezyjskich jezior i innych endemicznych atrakcji.

Na Sulawesi zapraszamy w magiczną podróż po najważniejszym, dwa trzy i cztery stulecia temu, mieście portowym, tej części globu. Do dzisiaj Ujung Pandang pełen jest pięknych dwumasztowców, budowanych niedaleko stąd na ziemi najlepszych żeglarzy Azji - Bugisów. Zapraszamy na bugiski statek Pinisi, byście sami mogli zaparzyć sobie tutejszą czarna kawę w pokładowej kuchni w towarzystwie prawdziwych, ostatnich wolnych wilków morskich.

Dla tych którzy zamiast dróg wolą morskie grzbiety, mamy rejsy  z południa na północ, których czar przebije wszystkie Wasze dotychczasowe przygody.

Dotrzemy do niewielkich osad górali Torajów, którzy wciąż jeszcze praktykują najbardziej spektakularne ceremonie pogrzebowe na całym Archipelagu. Zabierzemy Was tam, byście mogli zasiąść do uroczystości wraz z nadobną starszyzną wioski i poczuć się Torajem, podczas jednego z takich obrzędów.

Torajowie znani są z nietypowych nekropoli podwieszanych na pionowych wapiennych skałach, upiększanych kukiełkami Tao Tao, symbolizującymi tych którzy od nich odeszli. Zabieramy Was tam oraz do zapomnianych gdzieś w leśnych ostępach tajemniczych drzew, w których mieszkańcy okolic Rantepao, chowali do niedawna swoje małe dzieci.

Z przepełnionego magią i mistycyzmem regionu Toraja możemy udać się do Manado, skąd już tylko skok do mekki miłośników podwodnego życia archipelagu. Okolice Bunaken to jedne z najpiękniejszych raf koralowych tej części świata. Możemy zabrać Was na jedyne w swojej urodzie podwodne safari, w którym spędzicie razem z nami kilka najbardziej kolorowych dni życia.