Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Sumatra - Homo Sapiens vs Człowiek Lasu

Sumatra to trzecia co do wielkości wyspa na naszym globie. Większa od niej jest tylko polarna Grenlandia i papuaska Nowa Gwinea. Jednak spośród tej trójki to Sumatra poszczycić się może, najlepszą infrastrukturą i przede wszystkim najbogatszym wachlarzem spektakularnej flory i fauny. Zapraszamy Was na eksploracje najbardziej ekscytującej wyspy w wielkim archipelagu Indonezji.

Przejdźcie z nami najbardziej zapierający dech w piersi trekking w górskim Parku Narodowym Gunung Leuser. Podczas wędrówki poprzez dżunglę, na którą Was zabierzemy, spotkacie się oko w oko z naszym dostojnym kuzynem Orangutanem. Najpiękniejszą małpą człekokształtną, która nie na próżno nosi dumne imię Człowieka Lasu (Orang/Człowiek +Hutan/Las).

Skoro Sumatra - nie może zabraknąć przejażdżki na największym mieszkańcu wyspy, słoniu sumatrzańskim. Wasza podróż może zakończć się wspólną kąpielą (wraz ze słoniem) w górskiej rzece. Sumatra to również leśne przystań i schronienie dla najrzadszych tygrysów oraz nosorożców sumatrzańskich. Choć oba gatunki zaliczane są do niezbyt już licznych i zagrożonych wyginięciem, zdarza się podczas leśnej ekspedycji przeciąć ścieżkę z którymś z nich.

Zmęczonych eksploracją dżungli zabierzemy Was na dwudniowy „chill out" nad największe jezioro Azji południowo wschodniej - Toba. Krystalicznie czysta i orzeźwiająca woda usatysfakcjonuje każdego amatora kąpieli, a nawet jeziornego snorkelingu. Wyspa Tuktuk na środku powstałego po wybuchu wulkanu akwenu, wolna jest prawie całkowicie od ruchu samochodów, co stworzy wyśmienite warunki na integracyjne wycieczki rowerowe po wioskach Bataków zamieszkujących tę część Sumatry.

Ale Sumatra to nie tylko jej endemiczne zwierzęta. Sumatra to również najbardziej dzikie i wciąż niezepsute cywilizacją plemiona z wysp na oceanie indyjskim. Zabierzemy Was na przysłowiowy koniec świata który, (masz tu nasze słowo) zapamiętasz po wszechczasy. Odkryjcie z nami Wyspy Nias, Tanahbala i archipelag Mantawai, a wrócisz do domu oraz pracy pozytywnie odmieniony i doładowany.

Sumatra ma jeszcze coś czym kusi i nie ma się czemu dziwić. By się o tym przekonać zagraj z nami w golfa na najpiękniejszych polach golfowych wyspy Bintan w Archipelagu Riau na wschodnim brzegu fascynującej i urzekającej Sumatry.